شاهزاده امنیت گوگل

شاهزاده امنیت گوگل

1399 تیر,5
|
0 نظرات
نوشته شده : نسرین عسکری

پریسا تبریز؛

  هیچ یک از والدین او علاقه یا تخصصی در زمینه ی علوم کامپیوتر نداشتند و تبریز نیز تا سال اول دانشگاه فعالیتی در این زمینه نداشته است.

  او در ابتدا برای تحصیل در رشته ی مهندسی وارد دانشگاه ایلینوی شد اما پس از مدتی به رشته علوم کامپیوتر علاقه مند شد و با تغییر رشته، علوم کامپیوتر را تا مقطع کارشناسی ارشد گذارند.

  برای طراحی وب سایتهاش از نسخه ی رایگان نرم افزار محبوب آن سال ها یعنی Angelfire استفاده میکرد و برای از بین بردن بنر تبلیغاتی در این نرم افزار،اولین نفوذ و هک خود را در دنیای اینترنت انجام داد.

  او،بهترین دستاورد دانشگاه را یادگیری مفهوم یادگیری میداند،او نکات زیادی از دروس دانشگاهی را به یاد ندارد اما تجربه های عملی در کار کردن با دیگر مردم را بهترین درس آموزشی دانشگاه میداند.

  در سال 2007 به عنوان کارآموز وارد گوگل شد و به سرعت پله های موفقیت را پشت سرگذاشت و اکنون ریاست بخش امنیت گوگل را دارد و علاوه بر مدیریت مدیریت تیم های توسعه و امنیت گوگل، وظیفه ی آموزش کارمندانی که به حوزه ی امنیت علاقه مند هستند را نیز بر عهده دارد.

  او به عنوان یک هکر <<کلاه سفید>> وظیفه ی هک کردن سیستم ها و کارمندان گوگل را دارد تا پیش از آنکه دست مجرمان سایبری به نکات امنیتی گوگل برسد، آن ها را برطرف سازد. در حقیقت کار پریسا تبریز و تیم همراه، نجات تقریبا بیش از یک میلیارد کاربر گوگل کروم است که جزو پر مخاطب ترین و محبوب ترین مرورگرهای کنونی است.

  در سال 2012 پریسا تبریز جزو 30 چهره ی برتر در زمینه تکنولوژی از سوی مجله فوربس انتخاب شد. در حال حاضر اسلحه ی قدرتمند گوگل و مشهور به شاهزاده ی امنیت گوگل است.

  تفریحات پریسا تبریز شامل: عکاسی، صخره نوردی، اسب سواری و درست کردن بستنی است :)