ضرورت طراحی مجدد سایت

ضرورت طراحی مجدد سایت

1395 آذر,2
|
0 نظرات
نوشته شده : شکوفه بشارت

در جامعه امروزی هر روز شاهد تکنولوژی های خلاقانه و نوآوری هایی در زمینه سایت ها هستیم . این سوال برای دارندگان وب سایت ها مطرح می شود که چه زمانی باید از این خلاقیت و نوآوری ها در وب سایت خود استفاده کنید .

ما نباید هر سال وب سایت خود را باز طراحی کنیم .باید همه جوانب وب سایت و مشکلاتی که در وب سایت خود با آن ها روبرو هستیم را در نظر بگیریم, اگر دیدید که مشکلات شما بدون طراحی مجدد حل میشود پس نیاز به بازطراحی مجدد سایت خود ندارید.

چه زمانی سایت شما به طراحی مجدد نیاز دارد؟

  • اگر سایت شما نیاز ها و مشکلات بازدیدکنندگان مورد نظر شما را پاسخ نمی دهد.
  • اگر سرعت سایت شما پایین است.
  • اگر سایت شما نیاز ها و مشکلات مدیر سایت را پاسخ نمی دهد.
  • اگر می خواهید تکنیک ها و نوآوری های خلاقانه و جدید در سایت خود قرار دهید
  • اگر سایت شما عملکرد خوبی ندارد.
  • اگر گرافیک و نمای کار شما قدیمی شده است .
  • اگر سایت شما تجاری است وسود کافی را به شما نمی دهد.
  • اگر می خواهید امکان جدیدی به وب سایت خود اضافه کنید(فروشگاه و ....)
  • اگر سایت شما از نظر سئو داخلی پایین است.

پاسخ گویی به نیاز های بازدیدکنندگان

وب سایت شما حاوی یک سری اطلاعات مشخص است که با این اطلاعات نیاز های بازدید کننده را پاسخ می دهد. اگرمحتوای سایت شما نیاز های مشتری را پاسخ ندهد وب سایت شما با شکست روبرو میشود و نیاز به بازطراحی سایت دارد.   

سئو سایت شما               

اگر وب سایت شما در زمان جست و جو در وب , کاربران  را به سمت شما سوق ندهد. در واقع سئو داخلی سایت شما در موتور های جست و جو گر پایین است, به بازطراحی سایت نیاز  دارید.

سرعت سایت شما

اگر زمان بارگزاری صفحه وب سایت شما از 3 ثانیه بیشتر شود, اکثرکاربران وب سایت شما را ترک می کنند ,پس سایت شما به بازطراحی نیاز دارد.

عملکرد وب سایت شما

اگر وب سایت شما به نیاز های کاربران یه درستی پاسخ گو نباشد بیشتر کاربران سایت شما را ترک می کنند ,پس سایت شما نیاز به بازطراحی دارد.

تعامل وب سایت با کاربر

اگر وب سایت شما به درستی با کاربران تعامل ندارد یک جای کار می لنگد.

 بررسی کنید که کاربران به درستی مدیریت می شوند؟

بررسی کنید می توانید کاربران بیشتری جذب کنید؟

بررسی کنید پیام های مناسبی برای کاربران می گذارید ؟

اگر با چک کردن موارد بالا به این نتیجه رسیدید که وب سایت شما پاسخ گوی این نیاز ها نیست و با مشتریان تعامل ندارد , نیاز به بازطراحی سایت دارید.

گرافیک سایت شما

اگر چند سال از زمان طراحی سایت شما گذشته و احساس قدیمی شدن گرافیک وب سایت دارید و در واقع احساس می کنید گرافیک وب سایت شما دیگر کاربر پسند نیست زمان باز طراحی سایت شما فرا رسیده است.

افزودن امکانات جدید به وب سایت

اگر شما احساس نیاز جدیدی برای وب سایت خود دارید مثلا احساس می کنید وب سایت شما به فروشگاه نیاز دارد یا به یک بخش عضویت و یا هر امکانات جدید دیگری نیاز دارید در این صورت سایت شما به باز طراحی مجدد نیاز دارد.

 

امروزه اکثر کاربران اینترنت با موبایل های شخصی خود در صفحات وب جست و جو می کنند پس این نکته توجه کنیدکه وب سایت شما این قابلیت را داشته باشد ,در موبایل های شخصی صفحه وب سایت  شمارا  درست نمایش دهند.(قالب واکنش گرا باشد. .

نکته: در صورتی که  قالب وب سایت شما واکنش گرا (موبایل پسند ) نباشد , لازم نیست حتما قالب باز طراحی شود. شما می توانید همان قالب خود را واکنش گرا (موبایل پسند ) کنید.