ترفندی برای محبوبیت در گوگل

ترفندی برای محبوبیت در گوگل

1395 آذر,2
|
0 نظرات
نوشته شده : شکوفه بشارت

بطور ساده اگر شما بهترین سایت را داشته باشید ولی سایت شما بازدید کننده ای نداشته باشد ارزش ندارد . در جامعه حاضر اکثر کاربران اینترنت از طریق موتورهای جست و جو گر به اطلاعات مورد نیاز خود دست میابند. بنابراین این موضوع باعث می شود که "سئو" اهمیت پیدا کند.
سئو چیست؟
"Seo" برگرفته از عبارت " Search Engine Optimization " به معنای بهینه سازی موتور جست و جو است . از زمان به وجود آمدن موتور های جست و جو سئو نیز بوجود آمده است .
سئو فعالیتی است که شما انجام می دهید تا سایت شما رتبه بالاتری در موتورهای جست وجوگر ( google,bing و....) داشته باشد .

هدف از سئو می تواند افزایش مخاطب باشد افزایش مخاطب برای هر سایتی متفاوت است و دو عامل در افزایش سئو سایت نقش دارند :
1. عوامل داخلی: افزایش سئو سایت بیشتر برعوامل داخلی آن (مانند قالب آن , ساختار آن , کد نویسی و سرعت لود صفحات و ....) که ما در پردازش پارسیان روی عوامل داخلی افزایش سئو کار می کنیم .
2. عوامل خارجی : عواملی هستند که شما برای نگه داشتن سایت خود در رتبه بالا تر انجام می دهید .
در ادامه ترفند هایی که شما بتوانید با عوامل خارجی سئو سایت خود را بالا نگه دارید شرح میدهیم
لینک سازی
1. داخلی: هنگامی که مطلب را می نویسید لینک های داخلی به سایت خود بدهید این کار باعث می شود بازدید کننده سایت شما با خواندن مطلب به بخش های دیگر سایت شما نیز جذب شود.
2. خارجی: هنگامی که سایت ها ی دیگر به مقاله های شما بک لینک می دهند. اگر سایت های معتبر این کار را انجام دهند برای افزایش رتبه بندی شما در موتور جست و جو خوب است .(سعی کنید سایت هایی را انتخاب کنید که که از نظر موضوعی با شما هماهنگی دارند.)
نکته: این نکته را در نظر بگیرید علاوه بر اینکه در لینک هایخود از کلمات کلیدی استفاده میکنید , تعداد لینک هایی که به یک صفحه می دهید نیز مهم است.

شبکه های اجتماعی
مطالب و مقالات خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید . این کار باعث می شود آمار بازدید از صفحه وب شما بیشتر شود, همچنین موتور جست و جو به اینکه در چه شبکه اجتماعی و چه تعداد کاربر آن را به اشتراک گذاشتن توجه می کند و به شما رتبه می دهد .
محتوا خوب و مرتبط با موضوع سایت
هر چه محتوای یک مطلب جذاب باشد و با موضوع سایت شما هماهنگ باشد و از کلمات کلیدی بیشتر استفاده شود. خواننده های بیشتری را در برگیرد. موتور های جست و جو گر نیز  هوشمند شدند, می توانند محتوای خوب را تشخیص دهند. پس روی محتوای خود کار کنید تا  در موتورهای جست و جو در رتبه بالاتری قرار گیرید.
نکته: زمانی که شما یک متن را  در سایت خود قرار دهید.اگر یک تیتر را در تگ h1 قرار دهد , تا سئو سایت شما در رتبه بالاتری قرار گیرد . اما این کار اشتباه است, زیرا طراح شما تگ h1 را قبلا تعریف کرده است. برای افزایش سئو اگر تگ h1 بیش از یک بار تعریف شود, بجای افزایش رتبه شاهد کاهش رتبه خود در موتورهای جست و جو گر(گوگل و...) هستید .
در پایان این نکته را بدانید که هم عوامل داخلی و هم عوامل خارجی موثر در سئو شما یا رتبه شما در موتور های جست و جو هستند, پس این دو عامل باید در کنار یکدیگر انجام شوند.