نحوه صحیح گذاشتن پست در سایت

نحوه صحیح گذاشتن پست در سایت

1395 آبان,26
|
0 نظرات
نوشته شده : شکوفه بشارت

در این قسمت سعی می شود "نحوه صحیح پست گذاشتن " در سایت  را بیان نماییم. به هر میزان که سایت شما قالب جذاب و امکانات خوبی داشته باشد اگر متن جذابی در پست های شما نباشد ,خواننده را جذب نمی کند .

حال برای داشتن یک پست صحیح که متن جذابی دارد باید نکات  زیررا در نظر بگیرید.

ساده و روان بنویسید

سعی کنید مطالبی را که برای سایت خود  می نویسید ساده و روان و قابل فهم باشد , به زیان گفتاری عموم مردم باشد تا خواننده احساس راحتی بیشتری با متن شما داشته باشد.

مطلب کوتاه و صریح باشند

سعی کنید زمانی که مطلبی را می نویسید آن مطلب کوتاه , صریح و واضح  باشد و ابهامی در جملات شما نباشد تا بازدید کننده جذب مطلب شود.

مطالب را دسته بندی کنید

زمانی که می خواهید مطلبی را در سایت خود قرار دهید آن مطلب را دسته بندی کنید.  وقتی فردی به عنوان بازدید کننده وارد سایت شما می شود بعد از دیدن متن طولانی تمایلی به خواندن آن ندارد.  مطالب را دسته بندی کنید تا بازدید کننده بتواند موضوع مورد نظر خود را بعد از ورود پیدا کند.

حاشیه نروید

سعی کنید روی موضوع اصلی تمرکز کنید و از یک شاخه به شاخه دیگر نروید(حاشیه نروید) و به این نکته توجه کنید, در اول متن کل مطلبی را که می خواهید توضیح دهید  بگنجانید, زیرا بازدید کننده به خط اول توجه می کند.

هما هنگی داشته باشد

اگر متنی که شما در پست سایت خود قرار می دهید دسته بندی دارد, جملات متن شما باید با هم هماهنگی و تطابق داشته باشد . هر چه جملات  همه دسته های شما با هم هماهنگی بیشتری داشته باشند باز دید کننده را بیشتر جذب می کند.

جامعیت داشته باشد

سعی کنید متنی که می خواهید در پست خود قرار دهید جامعیت داشته باشد , یعنی تمام موضوعات مربوط به این متن را که امکان دارد به ذهن مخاطب شما برسد پوشش دهید.

قواعد علامت گذاری را رعایت کنید

قواعد علامت گذاری کمک بیشتری به درک راحت تر متن  پست شما می کنند . پس در پست خود از قواعد علامت گذاری استفاده کنید. (مثلا برای جدا کردن جملات نقطه بگذارید , برای رفع ابهام در کلمات پشت سر هم ویرگول قرار دهید و .......)

ویرایش کنید

حتما قبل از کلیک روی دکمه نشان دادن پست متن پست خود را یکبار بخوانید اگر غلط املایی داشت یا جمله ای نامفهوم بود آن موارد را ویرایش کنید.

نکته : گاهی  ممکن است شما بخواهید یک خبر عمومی را در سایت خود قرار دهید و نیاز دارید آن را از یک سایت دیگر بردارید برای کپی کردن آن متن  حتما به نکات زیر توجه کنید

  • مطلبی را که کپی کرده اید عینا در سایت خود قرار ندهید زیرا برای گوگل دارای امتیاز نمی باشد. ذکر منبع ضروری و به سایت  شما اعتبار می بخشد.
  •  زمانی که شما یک متن را کپی می کنید متن کپی شده شما استایل و لینک های همان سایتی را می گیرد که آن مطلب را از آن کپی کردید . برای جلو گیری از این کار شما ابتدا متن کپی شده را درnotepad بریزید تا استایل و لینک های آن برداشته شود , بعد ازآنجا کپی کرده و در پست خود قرار د هید.

لینک بدهید

سعی کنید زمانی که می خواهید یک پست را بگذارید برخی از کلمات آن را لینک دهید این کار باعث می شود آمار بازدید کننده سایت شما  بالا رود و هر چه آمار بازدید کننده سایت شما بالا رود زمان جست و جو در موتور جست و جو گر (google ,bing, yahoo......)در صفحه اول موتور جست و جو گر قرار می گیرید

برچسب بزنید

زمانی که می خواهید یک پست را قرار دهید در قسمت برچسب کلماتی را که فکر می کنید کاربر برای پیدا کردن این پست جست و جو می کند را بنویسیدانتخاب برچسب مناسب باعث شود SEO سایت شما نیز بالا رود  .

حال شما می توانید با کلیک روی دکمه ثبت پست خود را در سایت خود قرار دهید.